Proces odnowy secesyjnej willi wraz z dwoma przyległymi budynkami, które są zlokalizowane przy ul. Modlińskiej 257, jest na etapie końcowym. Wyremontowane wnętrza zamienią się w lokalne centrum prowadzone przez Białołęcki Ośrodek Kultury, które stanowić będzie miejsce spotkań dla mieszkańców dzielnicy. Projekt ten ma zostać zakończony jeszcze w bieżącym roku.
Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy, wyraziła swój podziw dla odnawianej secesyjnej willi przy ulicy Modlińskiej, której renowacja przyczynia się do odżywienia lokalnej społeczności. Dodała, że jest to dowód na to, że stolica nie tylko troszczy się o swoje zabytki, ale także przekształca je tak, aby służyły społecznościom lokalnym.
W głównym budynku kompleksu na Białołęce wykonano już nowe posadzki i tynki oraz zainstalowano dach. Wewnątrz powstały ścianki działowe, a także ułożono instalacje i zamontowano okna. Do budynku dodano również windę i podnośnik, aby umożliwić dostęp osobom z niepełnosprawnościami. Aktualnie trwają prace malarskie oraz układanie parkietów na podłogach.
W willi rozpoczęto także prace konserwatorskie nad zachowanymi elementami dawnego wystroju. Do swojego pierwotnego miejsca wracają zabezpieczone fragmenty oryginalnych malowideł, takie jak główki aniołków i motywy dekoracyjne ze stropu oraz klatki schodowej, przeniesione na nowe podłoże. Prace konserwatorskie obejmują również polichromie zachowane na ścianach pomieszczeń. Dodatkowo zostaną odtworzone malowidła na sufitach i fryzy dekoracyjne na ścianach. Łącznie konserwacji poddanych zostanie około 300 metrów kwadratowych ścian i sufitów.
W toku renowacji są także drewniane stopnie schodów, balustrady klatki schodowej, ceramiczne posadzki i część drewnianych drzwi. Zostaną również odrestaurowane dwa piece kaflowe.
Ostatnie prace wykończeniowe trwają w oficynach bocznych, gdzie do tej pory wzmocniono ściany, wymieniono stropy, położono tynki i instalacje, a nowe konstrukcje dachów przykryła blacha. Wkrótce przed oficynami pojawi się niski płotek na wzór historycznego. Odtworzone zostaną także dwie ozdobne bramy od strony ulicy Modlińskiej, a teren wokół budynków zostanie uporządkowany i zazieleniony.
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków czuwa nad zachowaniem historycznego charakteru obiektu, a prace prowadzi firma Art Studio Konserwacja Zabytków.
Po zakończeniu prac budowlanych i konserwatorskich, budynki zostaną wyposażone w meble i sprzęty. Wykonawcą robót budowlanych jest firma Telka Sp. z o.o., których koszty wynoszą prawie 8,9 miliona złotych.