Podczas jednej z edukacyjnych pogadanek, funkcjonariuszki policji specjalizujące się w profilaktyce społecznej, szczegółowo wyjaśniały uczniom Szkolę Podstawowej Nr 143 zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Dzieci i młodzież dowiedziały się więcej na temat czynów karalnych oraz konsekwencji, jakie niosą za sobą. Na spotkaniu omówiony został również temat różnic między pojęciami „małoletni”, „nieletni” i „młodociany”.
Funkcjonariuszki z Zespołu Profilaktyki Społecznej w swojej pracy stawiają na edukację najmłodszych w kwestii bezpiecznego zachowania. Ich zadaniem jest instruowanie dzieci i młodzieży jak uniknąć niebezpieczeństw, jak postępować w trudnych sytuacjach i gdzie szukać wsparcia. Istotnym elementem ich działań jest także kształtowanie świadomości odpowiedzialności karnej za popełnione czyny zabronione. Najnowsze spotkanie z uczniami szkoły nr 143 było właśnie poświęcone tym zagadnieniom.
Na spotkaniu funkcjonariuszki szczegółowo omówiły pojęcie demoralizacji, wskazały jej najczęstsze przejawy oraz zaprezentowały typy wykroczeń i przestępstw, za które nieletni sprawcy mogą ponieść odpowiedzialność karną. Wykorzystano w tym celu film edukacyjny, który zilustrował poruszaną tematykę.
Podczas spotkania, policjantki nie zapomniały także przypomnieć młodzieży o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać na co dzień, zarówno w realnym świecie, jak i w przestrzeni wirtualnej.