Sobota była dniem pełnym ruchu dla mieszkańców Rembertowa, którzy wzięli udział w 12. edycji biegu RUNbertów. Wydarzenie cieszyło się dużym uznaniem, co potwierdza liczba uczestników, dochodząca aż do 557 osób. Z tego grona, główny bieg zgromadził ponad 370 biegaczy. Na wszystkich czekały pamiątkowe medale z wygrawerowanym wynikiem Zygmunta Szelestowskiego (3:13:30), zwycięzcy pierwszych mistrzostw Polski w maratonie z roku 1924, których start i meta znajdowały się właśnie w Rembertowie. Tradycyjnie już, centrum biegu zostało zlokalizowane na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej.

Na starcie stanęli nie tylko doświadczeni biegacze, ale również dzieci i młodzież, które miały okazję spróbować swoich sił w T&T miniRUNbertów. Niektóre z nich stanęły na starcie trzymając pod pachą swoje ulubione maskotki, jednak wszystkie wykazywały ogromne zaangażowanie i pasję. W zależności od wieku, mieli do przebiegnięcia od 100 do 450 metrów. Najmłodszych uczestników dopingował i dawał sygnał do startu Aleksander Lesiński, zastępca burmistrza Dzielnicy Rembertów.

Główny bieg rozpoczął się o godzinie 12:35 za sprawą burmistrza dzielnicy, Macieja Iwanickiego. Pomimo, że wystrzał na terenie wojskowej uczelni nie robił większego wrażenia, widok fali pomarańczowych koszulek biegaczy, która wylała się na ulice miasta, był naprawdę imponujący. Na trasie 5 km największe tempo narzucił Patryk Drążek z Gib, który pokonał trasę w czasie 15:30. Pół dystansu przebiegł on razem ze studentem WAT – Jakubem Matuszczakiem, który ostatecznie uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 15:52. Trzecie miejsce zdobył Szymon Sobczak z czasem 16:24.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Anna Łapińska, która pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 17:32. Drugie miejsce zajęła Natalia Wlazałek z czasem 18:35, a trzecia była Sylwia Hałaczkiewicz (18:45). W ramach biegu przeprowadzono kilka dodatkowych klasyfikacji, w tym dla najlepszej drużyny, mieszkańców Rembertowa oraz studentów Akademii Sztuki Wojennej.

Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Warszawa i Urząd Dzielnicy Rembertów. Wsparcie finansowe projektu pochodziło ze środków Urzędu Dzielnicy Rembertów. Nieocenioną pomoc w organizacji biegu okazali wolontariusze, wśród których znaleźli się uczniowie rembertowskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 376 im. Bohaterów Westerplatte i LI LO im. Tadeusza Kościuszki.